Вино буде добрим,

якщо робити його з любов'ю до людей. Стара мудрість, народжена два століття тому - з тих пір, як на причорноморські землі перебралися німецькі поселенці. Тут, на благодатному півдні України, і зараз живі традиції сердечної теплоти і добротності. Винороби знають, що виноградна лоза - вона жива і пам'ятають, що вино потрібно робити - як для самих близьких людей. Тому і вино тут душевне. Тому і місце це особливе. Це - Долина Великої Любові. Це - Гросс-Лібенталь.

Вхiд

Нагадати пароль

Вперше у магазині?

Зареєструйтесь
Подача вина

Процедура подачі вина починається ще задовго до того, як зберуться гості. Адже якщо вино, яке буде супроводжувати трапезу, досить молоде - його необхідно за добу-дві до подачі поставити у вертикальне положення. Ординарні, тим більше молоді вина, можна подавати на стіл в глеках або графинах. Заповнювати їх потрібно на три чверті об'єму, інакше буде важко розливати вино по келихах. Вино, подане недоречно, не до «своєї» страви або неправильної температури, багато втрачає в своїх перевагах. Співтрапезники, страви та вина повинні бути однаково високого рівня. Лише за цієї умови кожен з них зможе показати себе з найкращого боку.

Ніщо так не прикрашає стіл, як елегантність і плавні лінії кришталевих келихів. І ніщо так не підкреслює смак вина, як правильно підібраний келих. Абсолютна прозорість кришталю допомагає повністю розкрити глибину і колірну гаму улюблених вин. Багато хто схильний недооцінювати важливість правильного підбору келихів і тим самим позбавляє себе значної частини задоволення. Келихи для вина повинні бути забезпечені ніжкою, звужуються до верху тонкостінної чашею з відполірованого безбарвного скла або кришталю. Повна прозорість необхідна для того, щоб можна було милуватися кольором вина і визначати його стан. Стінки, що звужуються до верху - для конденсації ароматичних речовин, що виділяються з вина, а ніжка - щоб за неї триматися. Келих наповнюють білим вином на дві третини, червоним - наполовину. Послідовність подачі вин до обіду зазвичай дотримується така: від менш міцних - до більш міцних, від сухих - до солодких, від білих - до червоних. Влітку прийнято пити вина менш міцні, переважно білі. Взимку - міцніші, головним чином червоні. Вино створює неповторні і найбагатші гами смакових відчуттів як у поєднанні з добре підібраними до нього складними стравами, так і з простими продуктами, наприклад, з сирами, фруктами.

На стіл потрібно подавати вина, охолоджені до оптимальної температури від 10 до 18 градусів. Чим кисліше вино, тим нижчою повинна бути його температура. При температурах нижче 9 градусів вино «закривається», тобто відмовляється «віддати» аромат, і смак його стає різким. При температурах вище 20 градусів вино стає «млявим», в ньому явно переважає спиртовий запах і смак.

Остуджувати або зігрівати вино слід рівномірно. Ні в якому разі не кладіть пляшку в морозильну камеру або на радіатор парового опалення! Вино дуже чутливе до різких перепадів температур, і з таким відношенням можна згубити чудову колекційну пляшку або просто зіпсувати гарний стіл. Охолоджують вино за допомогою відерця з холодною водою, а щоб зігріти надмірно охолоджену пляшку червоного, внесіть його в тепле приміщення як мінімум за годину до подачі на стіл.

Побутовий холодильник можна використовувати тільки для охолодження, але не для тривалого зберігання вина. Вібрація від працюючого електромотора турбує вино, а продукти, що оточують пляшку, створюють запахи, здатні проникнути в нього і згубити менш ніж за місяць.

До столу пляшки з вином подають відкритими. Молоде вино виграє, якщо пляшки з ним відкрити за кілька годин до вживання. Особливо це стосується червоних вин, які повинні «прокинутися». Вступаючи в контакт з повітрям, вино повніше віддає свій букет, проявляючи багату смакову гаму. Відкорковування пляшки - делікатна операція, що вимагає вміння. Лезом спеціального ножа треба зрізати надпробкове покриття, обережно, не завдаючи шкоди естетичному вигляду горлечка пляшки. Відкорковувати слід гвинтовим або важільним штопором. Пробку не слід протикати наскрізь, щоб крихти не потрапили в вино. Після відкупорювання необхідно протерти горлечко серветкою. Вино наливається з правого боку таким чином, щоб було видно етикетку.