Вино буде добрим,

якщо робити його з любов'ю до людей. Стара мудрість, народжена два століття тому - з тих пір, як на причорноморські землі перебралися німецькі поселенці. Тут, на благодатному півдні України, і зараз живі традиції сердечної теплоти і добротності. Винороби знають, що виноградна лоза - вона жива і пам'ятають, що вино потрібно робити - як для самих близьких людей. Тому і вино тут душевне. Тому і місце це особливе. Це - Долина Великої Любові. Це - Гросс-Лібенталь.

Вхiд

Нагадати пароль

Вперше у магазині?

Зареєструйтесь
Грослібенталь - легенди старої долини

Виноградні лози
Ллють невинні сльози.
Їх закоханому серцю
Не знайома печаль.
У цих крапельках світла
Ніжний відблиск світанку
І заходу вуаль -
Тайна Грослібенталь ...

У 1765 році за указом імператриці Катерини II почалося заселення німцями вільних земель Поволжя і порожніх земель Малоросії. Так кілька десятиліть потому в Причорномор'ї з'явилася німецька колонія Грослібенталь.

Грослібенталь - історична назва селища Великодолинське Одеської області, на території якого знаходиться ПрАТ «Вікторія» - один з найбільших в Україні виробників тихих і іскристих вин.

В перекладі з німецької Grossliebental (gross великий; die Liebe любов; das Tal долина) - Долина великої любові / Велика долина Любові

За Указом Олександра I в 1803 році Одеський генерал-губернатор Дюк де Рішельє на відпущені йому 35 тисяч рублів купив землю навколо Одеси. Незабаром на порожній ділянці в 40 десятин з'явилася перша в Малоросії німецька колонія - Грослібенталь. План її устрою був затверджений за особистої участі самого герцога Рішельє.

Перед поселенцями, завербованими російським агентом Циглером, постала безкрайня рівнина, з невеликими річками: Дальник, Мала і Велика Аккаржа, Барабой. Зачаровані красою Причорномор'я, німці, а це були переважно вихідці з Рейнської Баварії і Ельзасу, привезли в Грослібенталь виноградну лозу і, прославлені з часів Тацита * традиції рейнських виноробів **.

Коли молода лоза зміцніла, благородний напій з'явився на ринках Одеси. За свідченням знавців, вино, зроблене в колонії Грослібенталь, відрізнялося особливими ароматами «... було воно безлічі солодкодухмяних сортів, але головна їхня особливість - мускусний або бузинний букет ...».

Через століття секрети рейнських виноробів увійшли в українську народну традицію. І донині в кожному дворі селища Великодолинське прийнято давити виноград, вміло змішуючи різні його сорти.

А на тих же рівнинах, що колись облюбував для німецьких виноробів Дюк де Рішельє, можна побачити доглянуті виноградники ПрАТ «Вікторія». Легенди старої долини оживають в тихих і іскристих винах торгової марки «Гросс-Лібенталь».

* Корнелій Тацит - великий римський історик, автор етнографічної праці «Німеччина». До часів Тацита відносяться перші виноградники на берегах Рейну.

** Найзнаменитіший на Рейні виноградник (хоча і невеликий - всього 62 акри) належав старовинному абатству Йоганісберг. За переказами, в 1716 році один з абатів забув наказати керуючому приступити до збору винограду. Коли спохватилися, виноград виявився підгнившим, але вино з нього вийшло дивовижне. З тих часів в абатстві спеціально стали збирати виноград якомога пізніше, щоб ягоди встигли підгнити. З цього винограду отримували вино кращих сортів для погребів можновладних осіб.